Bitcoin – ile kosztuje

Bitcoin jest to najbardziej znana kryptowaluta na świecie. Tak naprawdę od niego zaczęła się cała popularność wirtualnych monet. Cały pomysł ich działania polega na kryptografii. Informacje o posiadanych monetach i transakcjach są szyfrowane. Kontrolować dany portfel może jedynie jego właściciel za pomocą przypisanego unikalnego klucza prywatnego, który może być oprogramowaniem na komputerze, smartfonie lub specjalnym kluczem sprzętowym podpinanym do komputera.
Bitcoin został stworzony w roku 2009 przez osobę (bądź grupę osób, tak naprawdę nie jest do tej pory znany twórca) ukrywającą się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Idea tej kryptowaluty opiera się na braku możliwości wywołania inflacji

Bitcoin – ile kosztujeZ biegiem czasu liczba bitcoinów będzie zwiększała się, jednak w przeciwieństwie do walut narodowych jej maksymalna ilość jest z góry ustalona. W przypadku bitcoina ilość będzie asymptotycznie zbliżać się do wartości 21 000 000 sztuk. Dzięki temu że jest ona z góry znana, osoby zaangażowane w inwestowanie w bitcoina twierdzą że jego cena będzie mogła tylko się zwiększać w długim terminie. Teza to opiera się na tym, że waluta będzie coraz bardziej popularna, ale nie będzie możliwości wytworzenia jej większej ilości. W związku z tym osoby które będą chciały ją kupić, będą musiały zapłacić coraz to większe kwoty żeby przekonać obecnych posiadaczy do sprzedaży.

Bitcoiny można wydobywać dzięki specjalnym urządzeniom, które są nazywane koparkami. Wraz z biegiem czasu coraz trudniej jest wydobyć kolejne monety. Oznacza to, że dla wydobycia danej ilości monet wymagana jest większa ilość mocy obliczeniowej. Powoduje to, że wartość waluty wzrasta, ponieważ koszty jej wydobycia są coraz większe z czasem i „górnicy” żądają wyższych opłat za wykopane monety.

Bitcoin – Ile kosztuje?

Bitcoin – ile kosztuje w 2018 roku jest ważnym pytaniem przed zakupem waluty. Trzeba zauważyć, że cena kryptowaluty jest bardzo zmienna i inwestowanie wymaga dużego doświadczenia. Skoki ceny o 10% w górę ale również w dół nie są niczym dziwnym. Dla niedoświadczonych inwestorów może to być bardzo trudne psychicznie. Od początku 2018 roku cena bitcoina rośnie i w połowie lutego wynosi około 10 000$ za jednostkę. Należy jednak zauważyć, że pod koniec 2017 roku cena wynosiła ok. 20 000$.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here